20/12/2012

ОЙ ХТО, ХТО, МИКОЛАЯ ЛЮБИТЬ



Весело, шумно і радісно було в приміщенні районної бібліотеки напередодні свята Святого Миколая. У цей день  відбувалися ранки «Святий Миколай, до нас завітай».
Учні початкових класів Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 гарно підготувалися до приходу Чудотворця. Вони разом із вчителем музики Гладчуком Л.В. та своїми наставниками – класними керівниками та вихователями груп продовженого дня розучили багато пісень про Миколая та білосніжну зиму, декламували вірші, відгадували загадки. А також брали участь у цікавих, захоплюючих іграх і конкурсах , які організувала бібліотекар читального залу Д.В.Дячишин. 
А вже наступного дня для найменших глядачів було підготовлено інсценізацію казочки «Коза-дереза» за участю гуртківців БДЮТ під керівництвом Л.С.Пляшко.
Усі діти поверталися додому в гарному настрої, задоволені та щасливі, бо отримали дарунки від святого Миколая, які цілий рік з нетерпінням чекали. 

18/12/2012

БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ – ВІДТЕПЕР У КОЗІВСЬКОМУ РАЙОНІ



16 грудня в Козівській районній бібліотеці та в сільських бібліотеках-філіях відбулось урочисте відкриття Інтернет-центрів. Шість бібліотек району (центральна районна та сільські бібліотеки-філії: Козлівська, Великоходачківська, Великоплавучанська, Плотичанська, Таурівська) стали переможцями третього раунду конкурсу проектів «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст», отримали 15 комп'ютерів, 4 принтери – сканери, веб-камери, навушники з мікрофонами, ліцензійне програмне забезпечення та навчання бібліотечних працівників в тренінговому центрі м. Тернополя. Тобто все, що потрібно пересічному користувачу для роботи в мережі Інтернет.
На відкриття були запрошені: Юрій Пудлик – голова Козівської райдержадміністрації; Олександр Лазарчук – заступник голови районної ради; Ольга Банадига – заступник голови Козівської райдержадміністрації; духовенство – о.Євген, о.Михайло, о.Володимир; Марія Ростоцька – регіональний представник програми «Бібліоміст» в Тернопільській області; Тетяна Ковалькова – завідуюча відділу абонементу обласної універсальної наукової бібліотеки; школярі, завідуючі сільськими бібліотеками, користувачі бібліотек, соціальні партнери, спонсори.
Запашним короваєм та музичною композицією «Ой роде наш красний» свято розпочала Світлана Андрушків та ведучі свята.
Директор бібліотеки Любов Сказко розповіла присутнім, що програма «Бібліоміст» впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Міністерством культури України, Українською бібліотечною асоціацією за фінансової підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс. Програма «Бібліоміст» сприяє розвитку сучасної бібліотечної системи України завдяки оснащенню бібліотек комп'ютерними технологіями та навчальними програмами для бібліотекарів і покликана перетворити публічні бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Під час презентації Інтернет-центру Любов Миколаївна подякувала всім, хто допоміг у реалізації проекту, зокрема всій команді програми «Бібліоміст», нашому районному керівництву, сільським головам, спонсорам, які з самого початку зрозуміли, допомогли і підтримали нас, засобам масової інформації за висвітлення всіх подій, пов’язаних з програмою.
Після урочистого перерізання святкової стрічки священики освятили приміщення Інтернет-центру. В святково прикрашеній залі гостей зустрічали юні користувачі Інтернет-центру, які розважали віршами про комп’ютери та Інтернет.
Використовуючи нові комп’ютерні послуги, відбулося онлайн-спілкування по скап-зв’язку з учасниками проекту – бібліотеками-філіями, були запропоновані послуги комп’ютерної грамотності для початківців, які в подальшому будуть впроваджені.
З вітальним словом до учасників свята звернувся голова районної державної адміністрації Юрій Пудлик, який відмітив що бібліотеки Козівського району відкрили нову сторінку в забезпеченні і обслуговуванні читачів за допомогою використання сучасних Інтернет-технологій. Лише 10 відсотків бібліотек України мають комп’ютерне обладнання і бібліотеки нашого району є в цьому відсотку.
Заступник голови районної ради Олександр Лазарчук також відмітив важливість створення Інтернет-центрів для громади селища і району.
Регіональний представник Марія Ростоцька досить докладно розповіла, що особливість Інтернету як системи доступу до інформації обумовлена безмежністю інформаційних ресурсів, доступних користувачам. Кожен користувач може знайти для себе в мережі необхідну йому інформацію, яка може носити суто приватний, науковий, суспільний характер. Звернула увагу на те, що Інтернет є універсальним засобом комунікації, який надає можливість спілкування в режимі реального часу та одночасно підтримувати зв'язок відразу з декількома співрозмовниками, дозволяє обирати аудиторії та теми для дискусії.
Завідуюча відділу абонементу обласної універсальної наукової бібліотеки Тетяна Ковалькова привітала всіх з визначною подією – відкриттям Інтернет-центрів в бібліотеках-переможцях конкурсу. Відмітила високий професійний рівень бібліотечних працівників, які вклали в дану програму свої знання, інтелект і досвід та надаватимуть послуги Інтернету, навчатимуть користувачів новітнім технологіям.
Звучали вітальні слова від соціальних партнерів, музичні вітання від учасників студії «Браво» районного Будинку культури. Всі присутні були у захваті від гурту «Бабки», які знайомилися з новими можливостями використання Інтернет.
Перші користувачі Інтернету були задоволені сучасною технікою.
Той резонанс, які викликали наші Інтернет-центри, надихає нас на подальшу наполегливу роботу по пошуку нових форм і методів бібліотечної роботи по інформаційному обслуговуванню наших користувачів.
Відкриття Інтернет-центрів в бібліотеках відбулося! Ласкаво просимо до наших бібліотек скористатись безкоштовними послугами Інтернету, скайп-зв’язку.

14/12/2012

КНИГИ З ДАРЧИМ ПІДПИСОМ




Прищеплюючи любов підростаючого покоління до художнього слова, в районній бібліотеці для дітей оформлено викладку книг «Книги з дарчим підписом».

Це поетичні збірки поетів нашого краю, які були подаровані авторами під час цікавих і незабутніх зустрічей, літературних вечорів, свят.

Великою зацікавленістю у школярів різних вікових груп є видання Г.Назарків «На вершині літа», В.Чіпака «Біль», В.Хоми «У садочку», о.В.Ганішевського «Предвічне слово» та інші, які вчать любити свою Батьківщину, рідну неньку, природу рідного краю.

Користувачі нашої бібліотеки виявили неабиякий інтерес до книги краєзнавчої тематики Я.Федик «Роки і люди: Козова 1944-2002 рр.».
А нещодавно, під час зустрічі з казкаркою Галиною Шулим, наймолодші читачі нашої бібліотеки отримали в дарунок книжечку «Завітала в гості казка» із чудовим побажанням здійснення усіх казкових мрій і сподівань.

05/12/2012

В ГОСТЯХ У КАЗКИ



Казка – це світ чарівний та незвичний,
Казка – це диво, сповнене краси,
Поринуть у казку – це ж бо так цікаво,
Це справді свято, радість для душі.
 У Козівській центральній районній бібліотеці для дітей відбулося незвичайне свято. Його немає в жодному календарі, але воно є в серці й душі тих людей, які люблять казки.Адже казка – це завжди цікаво, це завжди пригоди та мандрівки. Упродовж віків казки були і залишаються чарівними проповідниками доброти і милосердя. Казка в уяві дітей – це загадкова, чарівна гостя, мандрівниця місячних ночей та володарка снів, яка мандрує цілим світом. Завітала вона й до гуртківців Козівського БДЮТ, і молодших школярів Козівської ЗОШ №1.
Діти мали можливість зустрітися з літераторками Галиною Шулим – авторкою збірки «Казка в гості завітала», телеведучою «Вечірньої казки» Тернопільського телебачення  і Ганною Назарків – нашою талановитою землячкою.
«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі,» – писала відома українська поетеса Ліна Костенко. Саме такою неповторністю в літературному світі є поезія Ганни Назарків.
Доторкнувшись до найпотаємніших струн душі літераторки, всі присутні поринули у прекрасний світ поезії, почули як авторка змальовує красу рідного краю, чарівну природу. Бо свята батьківська земля є джерелом творчої наснаги Ганни Назарків.
Казкова фея, Галина Шулим, провела дітей у захоплюючий, прекрасний та чарівний світ казки, де добро перемагає зло, любов долає ненависть. Школярі із цікавістю та захопленням слухали наших гостей.
Але яке свято без пісні. З великим задоволенням співали веселих, жвавих пісень учні 3-в классу – Аліна Кусень, Юлія Кусень, Ліза Зубик, Олег Бенишин, які підняли настрій всім присутнім в залі.
Під кінець свята виступила завідувачка дитячої районної бібліотеки Ірина Лазарчук, яка подякувала усім за теплу зустріч. Вона сказала, що казка, поезія кожну людину вчить мріяти і бачити світ по-особливому, побажала нашим гостям невичерпної творчої наснаги, нехай і надалі радують вони нас новими творами.