22/03/2013

УРОК ДУХОВНОСТІ

Першого весняного місяця, коли все пробуджується після зимового сну і настав час Великого посту, учні 2-го класу Козівської ЗОШ №1 разом зі своїми наставниками – класним керівником О.В. Захарків, вчителем християнської етики М.Й. Чулик та вчителем музики Л.В. Гладчуком підготували та провели урок духовності.
Читальний зал бібліотеки, де проходив захід, був оформлений вишивками та книжковою виставкою «Джерела духовності», на якій була представлена література на релігійну тематику.
Діти декламували вірші, співали пісні та розказували прислів’я про добро, любов, милосердя, які перепліталися із мудрими настановами вчителів.
Надзвичайно корисними та цікавими були доповнення присутнього на святі о. Василя Баглея щодо хрещення дітей, відвідування недільних Богослужінь, а також поради батькам з якого віку навчати дітей щоденних молитов.
Урок проходив у формі бесіди, бо присутні мами й тата розповідали про ім’я своєї дитини і чому саме так її охрестили.
В залі панувала аура добра і світла, атмосфера затишку і миру. На завершення свята кожному учневі була подарована пам’ятка-порада та образочок.
Тема духовності – вічна тема, яка хвилюватиме світ допоки сонце світить на землі.

21/03/2013

21 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ



Всесвітній день поезії було проголошено делегатами 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році. В Україні це свято відзначається на державному рівні щорічно з 2004 року.
В читальному залі нашої бібліотеки до дня поезії оформлено книжкову виставку «Поезія – це завжди неповторність». Шанувальники поетичного слова знайдуть збірки відомих українських поетів, познайомляться з творчим доробком авторів краю. 
Поринути в чарівний світ Поезії допомогли учні Козівської ЗОШ №1 (організатор Шимонович Л.В.), які підготували поетичне свято «Поезії одвічна висота». В ході свята звучали поезії класиків і сучасних українських поетів, світові поетичні шедеври.

20/03/2013

ЛІНА КОСТЕНКО – ЛІРИКА ДУШІ



19 березня живій легенді української поезії Ліні Костенко виповнилося 83 роки. У своєму віці видатна поетеса та письменниця нині лишається чи не найсильнішим духовним і моральним наставником нації. 
Поезія – це все її життя, бо вона живе у ній і творить для неї.
У центральній районній бібліотеці відбувся літературний день, присвячений цій видатній людині. Працівники і читачі декламували вірші улюбленої авторки, знайомились з її творчістю біля книжкової виставки.
 

12/03/2013

ШЕВЧЕНКОВІ БЕРЕЗИНИ



Свою Україну любіть,
Любіть її… во врем’я люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
 У цих словах нашого незабутнього Кобзаря – весь зміст його нелегкого, але яскравого життя. Любити свою Україну, свій народ, всім своїм життям приносити користь людям – такий приклад залишив Тарас Шевченко всім наступним поколінням українців.
Щороку, в березні, Україна відзначає дні, які в народі називають «шевченківськими». 
Вже стало доброю традицією у бібліотеці вшановувати пам’ять великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка.
9 і 10 березня – день народження і день смерті поета. А між ними – ціле людське життя. Недовге життя – лишень 47 років. Саме стільки було відміряно Шевченку долею. З них 24 роки – у кріпацькій неволі, 10 – на засланні, 13 років залишилося йому на вільну працю.
Так, 12 березня, щоби відчути його невмируще слово серцем, у бібліотеці було проведено конкурс читців творів Т.Г.Шевченка «Поетичний вернісаж: віч-на-віч з Шевченком».
У огляді-конкурсі взяли участь учні 1-4 та 6-х класів Козівської ЗОШ №1. Журі в складі Діани Дячишин – бібліотекаря читального залу районної бібліотеки для дітей, Галини Мадери – бібліотекаря школи №1 та Ірини Стасів – організатора школи оцінювали учасників за такими критеріями: майстерність виконання, сценічна культура читця (голос, дикція, жест, одяг) та використання музичного супроводу. Таким чином, переможцями стали: Каня О., Шміло О., Урбан М., Забанджала Х., Луців О., Кусень А., Магзер Г., Купчак А., Пончко Я. та інші.
Учасники були нагороджені грамотами та солодощами.