26/03/2021

ТЕАТР – ШЛЯХ ДО СВІТЛА ДУШІ (27 березня – Міжнародний день театру)


Шекспір сказав:

«Світ – театр і ми всі в ньому актори».

А Сковорода ще доповнив:

«І кожен грає ту роль, на яку його поставили».

Театр – це фабрика емоцій. З цієї фразою важко сперечатися. Адже кожен, хто хоча б раз був на виставі, байдужим до цього виду мистецтва не залишиться. Когось дійство на сцені вражає до глибини душі, а гра акторів змушує плакати чи сміятися, когось дивуватися, аплодувати, вимовляти такі любі вуху кожного актора слова: «браво», «на біс». Головне, що байдужим рідко хто залишається.

Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня з 1962 року. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (MIT) при ЮНЕСКО.

Відзначаючи цю знаменну дату в Козівській центральній публічній бібліотеці створено книжкову виставку: «Театр – шлях до світла душі» на якій представлені книги з історії театру, видатних людей та театральних діячів.

22/03/2021

БЕЗЦІННИЙ ДАР – ВОДА (22 березня – Всесвітній день води)



Вода – це прозора, безбарвна рідина, яка широко використовується у народному господарстві, одна з найважливіших компонентів біосфери, основа життя на Землі та є одним з найголовніших видів природних ресурсів. Серед природних ресурсів вода займає особливе місце. На протязі довгої геологічної історії вона створила на нашій планеті сприятливе середовище для виникнення всього живого, у тому числі й людини. Водна оболонка земної кулі – океани, моря, ріки, озера – називається гідросферою.

Водні ресурси охоплюють всі води нашої планети, що перебувають у вільному, хімічно незв'язаному стані. Вони у широкому розумінні складаються з вод Світового океану та поверхневих і підземних вод суходолу, а також вод, зосереджених у льодовиках, заболочених і перезволожених ґрунтах, атмосфері. У вузькому розумінні до поняття водні ресурси належать поверхневі та підземні води певної території й акваторії, придатні для використання у сільськогосподарському і промисловому виробництві та для задоволення комунально-побутових потреб населення.

Водні ресурси являють собою стратегічний, життєво важливий природний ресурс, що має особливе значення. Вони є національним багатством кожної країни, однією з природних основ її економічного розвитку. Вони забезпечують усі сфери життя і господарської діяльності людини, визначають можливості розвитку промисловості й сільського господарства, розміщення населених пунктів, організації відпочинку й оздоровлення людей.

Більше інформації про водні ресурси можна дізнатися із книг які представлені на книжковій виставці у Козівській центральній бібліотеці для дітей.

21/03/2021

ПОЕТИЧНА КАРТА КОЗІВЩИНИ (21 березня – Всесвітній день поезії)


«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»…

Ліна Костенко

Поезія – це особлива мелодія, ритм якої примушує кожне чуттєве серце прискорено битися. Поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. На думку ЮНЕСКО, людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і відкривати в них істинне багатство. Тому 21 березня й постало рішення генеральною конференцію ЮНЕСКО про призначення Всесвітнього дня поезії.

Ми пірнаємо у прозу, але часто забуваємо про поезію. Поезія залишається загадкою, ваблячи своїх читачів. В чому ж секрет поетичних чарів? Поети, як чарівники – добрі чи злі, грають словами, а разом з тим – і нашими почуттями. Кожен шукає рядки до душі. Та де ж знайти такі рядки, які залишать слід у пам’яті, а слова вкриють шкіру сиротами? Навіть той, хто кричить: « – Не люблю віршів всіляких поетів!», мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов’язково знайшов би собі поетів до душі.

Козівська центральна публічна бібліотека пропонує ознайомитись із збірками та поезією поетів Козівщини.

20/03/2021

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ (20 березня)

20 березня відзначається Всесвітній день Землі. З нагоди цього Козівська центральна бібліотека для дітей представила книжкову виставку.

Земля – третя від Сонця планета. Зі сторони вона схожа на круглий голубий дорогоцінний камінь в оправі бездонних глибин космосу. Голуба вона тому, що три чверті її поверхні покриті водами океанів, які виблискують у сонячному світлі. На жодній іншій планеті немає такої кількості води. Над водою вивищується земна твердь. Це великі континенти і тисячі невеличких островів. На полюсах земної кулі постійно виблискують білі полярні крижані шапки.

Земля – це планета, на якій ми живемо. Вона сформувалася одночасно із Сонцем та іншими планетами 4,6 млрд. років тому. Сучасні вимірювання показують що окружність землі по екватору дорівнює 40076км. Екваторіальний діаметр Землі – 12758 км. трохи більший (на 43 км.) за полярний. Маса Землі 5,972Е24 кг. А її площа 148900000 км. кв.

Більше інформації про Землю можна дізнатися із сторінок книг викладених на книжковій виставці.

17/03/2021

ЛІНА КОСТЕНКО – БІОГРАФІЯ, ЦІКАВІ ФАКТИ ТА ТВОРЧІСТЬ (Інформаційна хвилинка)



19 березня, одній із найвідоміших українок сучасності виповнюється 91 рік. Ліну Костенко вважають генієм слова, залізною жінкою та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами. Усе своє життя письменниця не боялася влади та відкрито говорила всю правду про неї.

ВЕЛИКИЙ СИН СВОГО НАРОДУ (100 років від дня народження Богдана Когута)


15 березня минуло 100 років від дня народження Богдана Когута, українського письменника, політв’язня, члена ОУН, члена спілки письменників України, Товариства політичних в’язнів та репресованих, лауреата літературної премії імені Богдана Лепкого.

11/03/2021

МАСЛЯНА В БІБЛІОТЕЦІ


Масляна або Масниця, – одне з  календарно-побутових свят, пов’язане із давнім народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни. Припадає воно на останній тиждень перед початком Великого посту.

З метою популяризації українських традицій, звичаїв та обрядів українського народу в Козівській центральній публічній бібліотеці було проведено обрядове дійство «Бібліотечна Масляна».

10/03/2021

БЛАГОДІЙНІСТЬ 2.0. ЗМІНЮЙ СВІТ ЕФЕКТИВНО


Запрошуємо поціновувачів читання ознайомитися з новою книгою, якою поповнився фонд Козівської центральної публічної бібліотеки.

Книжка Лора Арріллага-Андрессен «Благодійність 2.0. Змінюй світ ефективно» розкаже вам усе, що ви хотіли знати про філантропію. Вона стане в пригоді не лише активним доброчинцям, а й кожному, хто хоче робити добрі справи, однак не знає, з чого почати. У цьому виданні ви знайдете описи різних підходів до благодійності, способи зробити її ефективнішою та варіанти комфортного впровадження благодійності у ваше життя, дізнаєтесь про міжнародні практики та всесвітні благодійні програми, а також прочитаєте історії успішних доброчинців.

Книга «Благодійність 2.0. Змінюй світ ефективно» змінила життя тисяч людей, сімей, компаній, а тепер може змінити і ваше!

Видання подаровано ГО Центром розвитку благодійності та БФ Клуб Добродіїв, а видано з ініціативи Марії Артеменко та за сприяння Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні.

09/03/2021

ВІДЗНАЧЕННЯ 207-РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА


До річниці з дня народження Шевченка в центральній публічній бібліотеці проведено літературні читання «Віршована пауза: Тарас Шевченко, Кобзар». На заході присутні згадали найцікавіші хроніки з життя видатного українського генія, борця і щирого патріота, людину, талант якої важко переоцінити, щирого сина України – Тараса Григоровича Шевченка.

Учасники заходу розповідали про поета, зачитували його твори. До читання поезій Кобзаря долучилися гімназисти 1-А класу, учасники літературного гуртка БДЮТ (керівник Віра Павленчак): Софія Стецик, Вікторія Кушпінська, Марта Грам’як, Катерина Шимкова, Вікторія Боднарук і були нагороджені Грамотами.

ЄДНАЙМО ДУШІ СЛОВОМ КОБЗАРЯ



Гімназисти 1(5)-А класу, вихованці літературного гуртка Козівського БДЮТ (керівник гуртка Павленчак В.В.) провели літературні читання до 207-річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Захід відбувся у Козівській бібліотеці для дітей. Гуртківці читали та декламували вірші відомого поета, відшукали цікаві факти про його життєвий і творчий шлях. У бібліотеці була представлена виставка книг «Шевченко – геніальний син українського народу».

06/03/2021

ВЕЛИКИЙ СИН ВЕЛИКОГО НАРОДУ


З нагоди відзначення Шевченківських днів в центральній публічній бібліотеці оформлено виставку-експозицію «Великий син великого народу».

На виставці представлені документи із фондів бібліотеки: книги, періодичні видання, ноти, живопис та репродукції творів великого Кобзаря. Шевченкіана репрезентує унікальне зібрання, яке розкриває не тільки творчість Шевченка, а й літературо- та мовознавчі, мистецькознавчі дослідження, документальну спадщину у галузі Шевченкознавства.

З архівного фонду бібліотеки виставлені малюнки, виконані користувачами бібліотеки за творами Тараса Шевченка починаючи з 1980-х років.