25/11/2021

НЕЗГАСИМА РАНА УКРАЇНИ

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. Саме його нині називають геноцидом українського народу. Далеке від нинішнього часу віяння смертей мільйонів доноситься до нас теперішніх і примушує болісно стрепенутися не одну людську душу.

Виступ завідувачки відділу Бібліотечної справи КЗ «Центру культури і дозвілля» Козівської селищної ради Діани Дячишин ознайомив присутніх на Дні інформації «Незгасима рана України» із страшним злочином над нашим народом. Вона розповіла, що у ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними, у цей період від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.

21/11/2021

ВІЛЬНІ ТВОРИТИ МАЙБУТНЄ


21 листопада 2021 року в Україні відзначають День Гідності та Свободи.

Цього дня з інтервалом у дев’ять років розпочалися два наймасовіші протести в сучасній Україні: у 2004 році – Помаранчева революція, у 2013-му – Революція Гідності.

Революція Гідності – наймасштабніша подія в новітній історії України, унікальна сторінка недавнього минулого, яка дала українцям можливість самим вирішувати, якою буде Україна завтра і куди вона прямує. Гасло «Вільні творити майбутнє» вдало висловлює ідею спрямованості в майбутнє.

День Гідності та Свободи є не лише черговою пам’ятною датою в календарі, цей день символізує відданість України ідеалам і принципам побудови демократичної держави та ідеям свободи. Події, до яких приурочено День Гідності та Свободи, є одними з ключових моментів українського державотворення, знаковими точками консолідації народу та уособленням глибинних трансформацій суспільної свідомості.

Запрошуємо на перегляд книжкової виставки «Вільні творять майбутнє», де представлені документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані. Виставка діє у відділі Бібліотечної справи КЗ «ЦКД» Козівської селищної ради.

09/11/2021

УКРАЇНСЬКУ МОВУ ЗНАЙ – ГАРНО Й ЧЕМНО РОЗМОВЛЯЙ


Цьогоріч до Дня української писемності та мови у відділі Бібліотечної справи КЗ "ЦКД"  Козівської селищної ради проведено конкурс з написання твору "Українську мову знай – гарно й чемно розмовляй", в якому взяли участь учні шкіл Козівської громади.

Перед написанням твору бібліограф Галина Варчак коротко ознайомила учасників з історією виникнення Дня української писемності та мови.

Діти із задоволенням зачитали свої творчі роботи, кожна з яких була цікавою і змістовною.

Підведенням підсумків було нагородження Грамотою та пам’ятними призами кожного учасника конкурсу.

УКРАЇНСЬКА МОВА. ЯКА ВОНА?



Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.

9 листопада в День української писемності та мови в читальній залі відділу Бібліотечної справи КЗ «ЦКД» Козівської селищної ради учні 2-А класу разом з класним керівником Н.М. Марків провели інтерактивне заняття.

Діти декламували вірші про мову, переглянули відео ролик «Легенда про мову», взяли участь у мовній грі. На завершення заходу було запропоновано веселу і забавну руханку.

Любіть та вивчайте українську мову, спілкуйтеся нею, бо ж підтримуючи наш скарб, ми об’єднуємось і зміцнюємо Україну.

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА АМАТОРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА!


Споконвіку пісня і танець, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали надію народу на краще майбутнє.

Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож, збереження культурного спадку і шанування своїх видатних земляків може стати для нас не тільки приводом для пишання, але й запорукою подальшого культурного розвитку та творчої наснаги.