24/02/2011

ДНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ В БІБЛІОТЕЦІ

Дні Лесі Українки пройшли в Козівській центральній районній бібліотеці і приурочені вони були 140-річчю з дня народження поетеси.
 Літературно-музичну композицію «Я в серці маю те, що не вмирає» підготували і провели гуртківці БДЮТ (керівник гуртка – В.В. Павленчак). Учні мали змогу ознайомитися із життям та творчістю Л.Українки, побачити інсценізацію уривку із казки «Ох».
Проведено конкурс на краще читання творів поетеси, в якому взяли участь 27 учнів ЗОШ №1 та гімназії ім. В.Герети у двох вікових категоріях. Усі учасники конкурсу отримали від центральної районної бібліотеки грамоти, призи та солодощі. Переможцям конкурсу журі запропонувало взяти участь у святковому концерті на сцені районного Будинку культури.

ЗУСТРІЧ З МІСЦЕВОЮ ПОЕТЕСОЮ ГАННОЮ НАЗАРКІВ


22 лютого у центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з місцевою поетесою Ганною Назарків для учнів 3-4 класів. Л.М. Ляхович – керівник літературознавчого гуртка БДЮТ ознайомила з короткою біографією та творчим доробком пані Ганни, зазначивши, що талановиті люди живуть поруч з нами. 
 Учні молодших класів з великою увагою і задоволенням слухали розповідь та вірші поетеси, які вона присвятила саме дітям. Особливо цікаво було почути поезію нашої землячки, яка не ввійшла до виданих збірок. Крім того кожен вірш має свою історію творення. Діти розповідали вірші, чим порадували нашу гостю. У спілкуванні з поетесою учні просили написати віршики на замовлення. 
 На завершення зустрічі директор ЦБС Л.М. Сказко подякувала усім присутнім та зокрема Ганні Назарків, побажавши здоров’я та радості від життя, творчих злетів, натхнення у написанні нових творів. 

МУЖАЙ, ПРЕКРАСНЕ НАШЕ СЛОВО…


«Мужай, прекрасне наше слово…» – такими словами розпочиналася літературно-музична композиція «У мові – вся доля народу», присвячена Міжнародному дню рідної мови, яке було проведено 21 лютого в читальному залі бібліотеки. 
Щорічно, цього дня людство відзначає це свято. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним. 
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи справжню людину, кожен із нас повинен передусім створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – мова. Це свято саме тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. 
Учні-активісти 4-А та 5 класів ЗОШ I-III ст. № 1 під керівництвом педагога-організатора Н.М. Марків взяли активну участь у проведенні заходу. Ядловський Назар, Знахарук Оля, Марщівський Іван, Колодницька Христина, Самагала Анатолій розказували вірші про рідну мову, а Процик Михайло та Корніцький Ярослав – гуморески. Усі присутні діти з захопленням відгадували загадки, брали участь у мовознавчих конкурсах. Свято було проведено у формі читання мудрої Книги під назвою «Українська мова». Метою цього заходу було намагання посіяти у серцях  малечі зернинки любові до рідної мови, щоб вони мали змогу відчути себе частиною свого великого народу.
Книжково-ілюстративна виставка «Мова українська, мов причастя, теплом своїм торкається грудей» своїм змістом привернула увагу усіх відвідувачів бібліотеки.

08/02/2011

В ЦАРСТВІ ТРАДИЦІЙ СХОДУ


Нещодавно в центральній районній бібліотеці відбувся урок – чайна церемонія. Елегантно пити чай весь світ навчила Піднебесна, тобто Китай. Саме в цій країні зародився звичай проведення чайних церемоній. Тут до чаю особливе ставлення – це не просто національний напій, а «вогник життя» і «наймудріша з рослин». Чайна церемонія багата традиціями і романтичними оповіданнями, являється справді мистецтвом життя, зведеним в культ. Знання її розцінюється як міра освіченості, це – мистецтво духовної культури людини.
Основна мета китайської церемонії чаювання – розкрити аромат і смак чаю, тому поспіх тут небажаний, спокій і мир – обов’язкові умови чайного дійства.
Тому, дотримуючись етикету чаювання, учні Козівської ЗОШ №1 в національних східних костюмах під керівництвом Л.В. Ткаченко, розклавши різноманітні предмети чайного приладдя, статуетку Будди, запаливши традиційні східні ароматичні палички, під заспокійливі звуки японської класичної музики пили чай, вели неквапливу бесіду і читали вірші японських та китайських поетів, користуючись книжковою виставкою «В царстві поезії Сходу», яка з нагоди чайної церемонії була оформлена в центральній бібліотеці.
Китайська і японська церемонія чаювання – це більше, ніж звичай, це інша грань буття, усвідомивши яку, можна зробити своє життя повнішим і цікавішим.

01/02/2011

Понад Крутами – вічність у сурми сурмить


 29 січня щороку, вже традиційно відзначається чергова річниця героїчної і трагічної події – бою під Крутами.
Урок мужності «Понад Крутами – вічність у сурми сурмить» підготували і провели у районній бібліотеці учасники зразкового дитячого театру «Дивосвіт» (керівник Л.В. Ткаченко) та учні ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (керівник Н.М. Марків).
Схиливши голови у молитві зі свічками в руках, присутні разом вшанували пам'ять українських героїв, які поклали життя на жертовник свободи та незалежності.