21/10/2011

…І У КОСИ СИНЬО-ЖОВТУ КИТАЙКУ ВПЛІТАЛА


Вчорашнього жовтневого дня в центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги Емілії Сушник «…І у коси синьо-жовту китайку вплітала». 
 Авторка книги наша землячка народилася в невеличкому селі Заліссі, яке належить до сільської ради села Конюхи Козівського району Тернопільської області. Переживши роки Другої світової війни та післявоєнні, ця героїчна жінка відносить себе до жінок-патріоток, яка народилася для того, щоб жити і славити свій край. Впродовж багатьох років свої вірші та пісні виношувала в серці, хотіла донести їх до кожної оселі, аби діти, онуки, правнуки, майбутнє покоління завжди знали і пам’ятали чийого роду вони діти. Розповідь пані Емілії перепліталися віршами та піснями, які вона виконувала разом із своєю сестрою Марією Павлишин, глибоко зворушила всіх присутніх.
На очах людей стояли сльози. Своєї розповіддю авторка книги зачепила потаємні струни душі, адже вони відгукуються на всі події сьогодення і зачіпають минувшину. (Багато віршів присвячені воїнам-повстанцям, ровесникам і побратимам Степана Бандери, Романа Шухевича).
 Вірші та пісні Емілії Сушник колись так вразили нашого земляка письменника Ярослава Тучапського, що він присвятив їй вірша, про це розповіла журналіст Валентина Ждан.
«Ми всі вдячні поетесі за чудову книгу, зичимо їй довгих років життя, щоб з-під її пера ще довго лилась прекрасна поезія», – побажала директор ЦБС Любов Сказко.

20/10/2011

ШАНУЄМО ПАМ’ЯТЬ СЛАВЕТНОЇ ЗЕМЛЯЧКИ

19 жовтня у приміщенні читального залу районної бібліотеки відбулася літературно-мистецька година «Я дітям серце віддала…», присвячена 125-річчю від дня народження Іванни Блажкевич.
Учні 11 та 4 класів Козівської загальноосвітньої школи №1 розповіли про життя та творчість нашої землячки, декламували вірші, виконували пісні, присвячені ювілярці. 
Гостями свята були Любомир Півсеток, Віра Нечай, Богдан Савак – директор Денисівського краєзнавчого музею, краєзнавець і дослідник творчості Іванни Блажкевич, який доповнив розповідь школярів.
Масовий захід організували керівник літературно-краєзнавчого гуртка БДЮТ Л.М. Ляхович та класні керівники 11 класу Берник С.В., Круць Н.П. та 4 класу Халупа М.Б.
 У читальному залі районної бібліотеки оформлена книжково-ілюстративна виставка «Не перестає родити засіяне нею зерно».

13/10/2011

УПА В БОРОТЬБІ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ

Під такою назвою в Козівській центральній районній бібліотеці відбулася година історичної правди з учнями середнього шкільного віку ЗОШ «№1.
    
    
Захід приурочено 69-ій річниці створення УПА. Гостями були учасниці національно-визвольних змагань Райтер Мирослава Петрівна та Червінська Ольга Михайлівна, дві мужні жінки, котрі у своєму житті пізнали голод, страждання і поневіряння в сибірських тюрмах. 
Діти з великою увагою слухали розповіді про ті важкі і страждальні сторінки нашої історії і подарували шановним гостям повстанські пісні, поезію, а також вручили букети осінніх квітів
 


05/10/2011

ЗАКОХАНІ В ПРОФЕСІЮ

Вже стало доброю традицією кожного року 30 вересня на Всеукраїнський день бібліотек проводити виїзний семінар-нараду на базі бібліотек району. Цьогоріч він відбувся в мальовничому селі Росоховатець в сільській бібліотеці-філії, яку завідує Федин Марія Михайлівна. 
Спершу учасники відвідали бібліотеку, всіх вразило з якою любов’ю оформлене невеличке приміщення. Цікаві й актуальні книжкові виставки, книжкові полички, український віночок, різнобарвна вишивка – ось візитна карточка сільської бібліотеки. Коли входиш в цей книжковий храм, відразу кидається в очі виставка книг, яку представляють козачок і україночка «Присягаємо наш край рідний, надусе любити…».
Саме святкування відбулося в сільському клубі, прикрашеному вишиванками Валентини Теслі. На святковій сцені: плакати з висловами про книгу, бібліотеки, майстерно зроблений кошик, в якому знайшла своє місце книжкова виставка «О мудросте, захована в книжках».
Семінар-нараду відкрила урочиста відправа отця Євгена. Він завжди підтримує і є учасником всіх масових міроприємств на селі, до яких заохочує своїх парафіян.
Привітав працівників із святом сільський голова Іван Степанович Сидорак, який розповів історію села, минуле і сьогоднішні досягнення, його розповідь доповнили ветерани та колишні працівники бібліотеки Ольга Дідула, Катерина Сидорак.
Виконуюча обов’язки начальника відділу культури і туризму Ольга Гнатівна Тибінь щиро привітала присутніх зі святом і кращим працівникам бібліотек району вручила грамоти районної державної адміністрації та районної ради, відділу культури і туризму та призи.
Святкове дійство розгорнулося на сцені сільського клубу, його розпочали Михайло Федин і Марія Рудик. Є добрий звичай в Україні, гостей вітати хлібом-сіллю, який вручили керівнику ЦБС Любові Сказко. «Як незгасимий смолоскип, освітлює шлях людині книга. І завжди цей смолоскип був у руках бережливих, надійних, у ваших руках, дорогі бібліотекарі. Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові і матері їх Софії відзначається це свято», – сказала Любов Миколаївна.
Урочисті слова учасників концерту Василя Савяка, Каті Федин, Тоні Прийми перепліталися із незабутнім співом квартету у складі Василя Бумбара, Ярослава Тандюка, Миколи Дзюби, Романа Катали, та музикою Петра Катали. Неповне було б святкування без гумору Назара Сташків, веселих Параски та Палашки, яких зіграли Марійка Береза і Катя Павлів.
Невгамовно лунали аплодисменти найменшим артистам дитячого садочку «Золота рибка» та їх вихователю Мирославі Дзюмі.
Без підтримки спонсорів важко провести будь-яке свято, тому щира подяка керівнику Настасівського «Агропродсервісу» Василю Олексійовичу Рудику за виділені кошти для ремонту сільського клубу, та за підтримку господарю села – голові сільської ради Івану Степановичу Сидорак.
 Пройшов День бібліотек, але хочеться щоб у кожному домі найкращим другом була книга, щоб жоден день не минав без спілкування з книгою.