29/11/2017

УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ, СВІТ ВИЗНАЄ

Глибокий слід, залишений Голодомором 1932-1933 рр. в історії України, накладається на слід від інших трагедій, що випали на долю українського народу у ХХ ст. Громадянська війна і голод 1921-23 років, репресії 1937-1938 років, війна 1941-45 рр., німецька окупація і Голокост, голод 1946-1947 рр. Однак, якщо потрібно і взагалі можливо зважити наслідки багаторазових потрясінь, гуманітарні наслідки Голодомору не зрівняються ні з чим.
За антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування, голод 1932-33 рр. виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення селянства, якою скористався комуністичний режим в Україні.

З цими трагічними сторінками  в історії України та новими фактами голодомору мали змогу ознайомитися користувачі бібліотеки біля книжкової виставки «Тільки з пам’яті пам'ять не стерти», під час проведення Дня бібліографії «Україна пам’ятає, світ визнає».

28/11/2017

УКРАЇНА – КРАЇНА НЕСКОРЕНИХ



24 листопада 2017 року в районній бібліотеці відбулася година пам’яті «Україна – країна нескорених», в якій взяли участь учасники революції гідності та воїни АТО: Андрійчук Степан Володимирович, Грицай Остап Зіновійович, Геник Степан Миронович, Бучак Світлана Богданівна, учасник революції гідності, завуч Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

23/11/2017

ТІЛЬКИ З ПАМ’ЯТІ ПАМ’ЯТЬ НЕ СТЕРТИ

З 22 по 28 листопада в районній бібліотеці діє виставка-реквієм «Тільки з пам’яті пам’ять не стерти», присвячена річниці голодомору 1932-33 рр.

21/11/2017

ПОДІЇ, ЩО ЗМІНИЛИ СВІТ

21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності та Свободи. В історії України було багато трагічних періодів та подій. В наш час в історію увійшла ще одна подія – Майдан, який змінив нашу державу та наш народ і наше життя.

16/11/2017

РІДНА КРАЇНА – БЕЗПЕЧНА КРАЇНА

Читачі Козівської районної бібліотеки для дітей взяли участь у конкурсі малюнків «Рідна країна – безпечна країна: Як треба поводитись на дорогах».
Пропонуємо переглянути роботи учасників конкурсу:

ВЕЛИЧ СВІТОВОГО ВИЗНАННЯ

Під такою назвою в Козівській районній бібліотеці з 6 по 12 листопада діяла ювілейна книжкова виставка, присвячена 145-річчю від дня народження Богдана Лепкого, видатного українського письменника й літературознавця, художника, видавця і педагога, що зробив вагомий внесок у рідну культуру.
На виставці представлені прозові та поетичні твори Богдана Лепкого та матеріали про його життєвий та творчий шлях. Зокрема читачів зацікавили дослідження наших краян: Ф. Погребенник «Богдан Лепкий», Н. Білик-Лиса «Богдан Лепкий у духовному відродженні українського народу».
А ще до ювілею письменника бібліографом Козівської ЦБ було представлено попереджувальну довідку «Богдан Лепкий: поклик рідної землі».

На основі зібраних краєзнавчих джерел у бібліотеці оформлено папку газетно-журнальних статей «Богдан Лепкий».

14/11/2017

МОВА І ПИСЕМНІСТЬ – КАТЕГОРІЇ ВІЧНІ

Щороку, 9 листопада в нашій країні відзначається День української писемності та мови. Це свято було встановлене указом Президента України в 1997р. і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається українська мова.

З 2 по 10 листопада для читачів бібліотеки в читальній експонувалася книжкова виставка «Мова і писемність – категорії вічні». Книжкові видання, представлені на виставці висвітлюють історію народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу, дали змогу збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності.

04/11/2017

РОЗСТРІЛЯНЕ ВІДРОДЖЕННЯ У КОНТЕКСТІ ЕПОХИ

На сьогоднішній день все більше уваги звертається вивченню духовно-мистецького покоління, яке увиразнює культуру України за часів радянської влади і в той же час вдало демонструє складні умови розвитку культури через ідеологію СРСР та величезну кількість утисків з боку владу.
В районній бібліотеці у відділі обслуговування представлено виставку-перегляд «Розстріляне відродження: повернуті імена». 

01/11/2017

ЗУНР: ВТІЛЕННЯ ІДЕЇ САМОСТІЙНОСТІ Й СОБОРНОСТІ

В читальній залі районної бібліотеки оформлено розгорнуту виставку газетно-журнальних матеріалів «ЗУНР: відоме й невідоме», де було проведено інформаційну годину «ЗУНР: втілення ідеї самостійності й соборності».