21/12/2021

21 грудня – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КРОСВОРДУ


День кросвордів 21 грудня знаменує народження складної гри в слова, якою насолоджуються мільйони людей у всьому світі.

Батьком головоломки вважається Артур Уїнн. Саме його кросворд вперше у 1913 р. було опубліковано в газеті “Fun”, що є недільним випуском  New York Times. Він вирішив створити гру, яка була б цікавою всім верствам населення, людям будь-якого віку. Ним було використано зовсім новий підхід – складати слова в смужки (клітинки), які перетинаються між собою.

З цієї нагоди у відділі Бібліотечної справи відбувся захід бібліокросворд «В світі кросвордів». Для юних учасників заходу було проведено інформаційну хвилинку «Хто і коли вигадав кросворд», огляд періодичних видань та захоплююче занурення у світ кросвордів, де діти  кмітливо розгадували кросворди.

ПЕТРО МОГИЛА В ДУХОВНІЙ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

21 грудня – 425 років від дня народження Петра Могили, українського політичного, церковного і освітнього діяча, архімандрита Києво-Печерського монастиря, Митрополита Київського, Галицького і всієї Русі, екзарх Константинопольського патріарха, канонізований Церквою.

14/12/2021

ВІЧ-НА-ВІЧ З ЧОРНОБИЛЕМ


14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.

Цьогоріч відзначаються 35-ті роковини від дня катастрофи планетарного масштабу. Від 26 квітня 1986 року – дня, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС, змінив ставлення до використання мирного атома, змінив долі тисяч людей.

Представляємо до уваги користувачів книгу-альбом Ігоря Костіна «Чорнобиль: Сповідь репортера».

Книга розповідає про всі етапи ліквідації аварії, про людей, які самовіддано працювали в зонах великих доз радіації, де солдати практично вручну прибирали радіоактивне паливо, попереджаючи його поширення, і ціною власного життя ратували великі й малі народи. Фотоматеріали, представлені у книзі, унікальні, вони не мають аналогів у світі.

Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.

10/12/2021

ПРАВА ДИТИНИ – ПРАВА ЛЮДИНИ



В рамках Всеукраїнського тижня права працівники відділу Бібліотечної справи КЗ «ЦКД» Козівської селищної ради, відділу Козівського бюро правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, психолог Козівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 провели інтерактивне заняття «Права дитини – права людини» з учнями 9-А класу.

Актуальним для школярів була тема булінгу, його різновиди, попередження та адміністративна відповідальність за його вчинення.

Присутні ознайомилися із правами, обов’язками та відповідальністю за недотримання їх, переглянули відео ролики «Твоє право. Відповідальність за булінг», «Ти і поліція», ознайомилися із літературою, представленою на тематичній книжковій виставці «Права свої знай, обов’язки не забувай».

09/12/2021

ПРАВА ЛЮДИНИ: ЗНАТИ, РОЗУМІТИ, ЗАХИЩАТИ


10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини. Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

В рамках Всеукраїнського тижня права, який проходить з 9 по 13 грудня, у відділі Бібліотечної справи КЗ «ЦКД» Козівської селищної відбулася година права «Права людини: знати, розуміти, захищати».

08/12/2021

7 грудня – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ



Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже хустка це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм, свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

І хоч це свято ще дуже молоде, проте завдяки діаспорі, воно одразу ж набуло статусу всесвітнього. День хустки відзначили громади декількох країн, зокрема Іспанії, Канади та США. Хустина має усі шанси перейти від статусу «елемент народного костюму» до «маст-хев» сучасного гардеробу.

Працівники відділу Бібліотечної справи КЗ «ЦКД» Козівської селищної ради вже традиційно відзначили день української хустки.

Доповнить та більше розкаже про українські звичаї і традиції святкування книжкова виставка-інсталяція, представлена у фойє бібліотеки.

06/12/2021

СТИХІЯ ПОЧУТТІВ ЛІРИКИ МИКОЛИ ВОРОНОГО


6 грудня – 150 років від дня народження Миколи Вороного (1871 – 1938), українського письменника, перекладача, театрального режисера, актора, громадсько-політичного діяча, театрознавця

Про життя і творчість Миколи Вороного варто дізнатися кожному, хто вивчає українську літературу і хоче добре знати її історію. Адже Вороний — непересічна персона. Він —надзвичайно різностороння людина. Водночас театрознавець і актор, літературознавець і поет, перекладач і редактор. Та, перш за все, Микола Вороний — щирий патріот своєї України. Пропонуємо вам заглибитися в його біографію, переглянувши книжкову виставку «Стихія почуттів лірики Миколи Вороного», яка діє у відділі Бібліотечної справи КЗ «Центру культури і дозвілля» Козівської селищної ради.

03/12/2021

ГЕРОЇВ СТЕЖИНА – ВІД БАТЬКА ДО СИНА



Щорічно 6 грудня українці відзначають День Збройних сил України, який був затверджений постановою Верховної Ради України в 1993 році.

6 грудня День Збройних сил України святкують не випадково. Свято було засновано з нагоди ухвалення в цей день у 1991 році закону "Про Збройні сили України".

Це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави, та свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни.

У відділі Бібліотечної справи КЗ «ЦКД» Козівської селищної ради до уваги відвідувачів представлено виставку книг «Героїв стежина – від батька до сина», які висвітлюють дану тематику.

Отже, будьмо патріотами своєї країни, шукаймо задоволення не в тім, щоб бути українцем, а в тім, щоб було чесно носити ім’я Українця! І промовляючи патріотичні слова «Слава Україні! Героям Слава!» ми віримо, що ми рухаємося вірним шляхом.