28/02/2013

І КВІТНУТЬ МРІЇ ПОЕТЕСИ



Як на снігу червоний жар калини,
Як у віках любов всесильна жінки,
Світитиметься в небі України
Свята надія Лесі Українки.
         За вікном зима. Ось у таку пору, 25 лютого 1871 року, народилася Лариса Петрівна Косач – ЛЕСЯ УКРАЇНКА. Це ніжне й дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. 
Так, учні 8-Б класу (класний керівник Кобель Н.Г.) Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 за допомогою вчителя української мови та літератури Берник С.В., заст. директора з виховної роботи Шимонович Л.В. та організатора Стасів І.З., підготували літературну годину «І вінок шани Лесі Українці». 
Учасники розповіли про життєвий і творчий шлях великої поетеси. Легка Василина, виконуючи роль славетної дочки України, продекламувала незабутні й зворушливі в наш час твори волелюбної Лесі. 
Даному заходу передувала книжкова виставка «Ні, я жива! Я буду вічно жити», оформлена працівниками бібліотеки. На ній представлені книги про Лесю Українку та твори нескореної волинянки. 
Присутні під час літературної години ще раз переконалися, що пройдуть роки, десятиліття, століття, а Лесина поезія буде жити вічно. Бо «від юних літ і до останнього подиху стояла наша прекрасна Леся Українка з вояцьким щитом у руці на стражі правди і добра, мов легендарна дівчина-витязь, закута в кольчугу свого безстрашшя, гідності й правоти».

22/02/2013

РІДНА МОВА МОЯ, ПОЕТИЧНА Й ПІСЕННА



Рідне слово моє – в нім озвуться віки.
Рідне слово моє – і крізь хмари сія.
Словом вишию день – простелю рушники,
А на тих рушниках – Україна моя!

Рідна мова – то цілюще джерело, скарбниця народного духу. Вона запашна і співуча, гнучка і милозвучна, сповнена музики та квіткових пахощів.
21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, у районній бібліотеці для дітей відбувся флешмоб «Чому я розмовляю українською?». Користувачі бібліотеки різних вікових груп активно взяли участь у даному заході. Вони оформили ромашку, висловивши на пелюстках квітки власні думки про значимість художнього слова й любов до рідної мови.
Учні 1-В класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 разом зі своєю вчителькою Марків Н.М. завітали цього дня до бібліотеки, щоб ознайомитися з літературою про мову, яка була представлена на книжково-ілюстративній виставці «Рідна мова моя, поетична й пісенна». Бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Пойда О.В. розповіла дітям про найдорожчий скарб, що передається від покоління до покоління та об’єднує минуле й прийдешнє. Ми дізналися про те, що навіть в найменших наших читайликів вже є власні думки про любов до рідної мови.
А гімназисти 6 класу Козівської гімназії ім. В. Ґерети Бучак Мирося, Каня Ірина та Скобляк  Тетяна дуже влучно висловили своє бачення щодо розвитку та подальшого існування української  рідної мови в нашій державі. Адже українська мова – це не просто засіб для спілкування, вона є державною мовою суверенної України і про це записано в найголовнішому її документі – Конституції України.

12/02/2013

ТАЛАНОВИТА ДИТИНА РОКУ



Мельникевич Тетяна, учениця 6-А класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.
Таня – краща читаюча дитина районної бібліотеки для дітей 2012 року. І не тільки, бо читання її захоплює кожного дня все більше і більше. Саме вона належить до тих читачів, котрі проводять свої вечори, гортаючи сторінки улюбленої книги. А їх у неї чимало – це історичні твори, класика, пригоди, а також сучасна література про життя та дружбу ровесників.
Таня – найкраща, найрозумніша, найначитаніша. Постійний читач бібліотеки, активний учасник масових заходів, відмінниця навчання. Брала участь у мовному конкурсі ім. Петра Яцика, міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, де зайняла призові місця на районному та обласному етапах.       
«Щоби досягти успіху, вважає Таня, потрібно подружитися з книгою, бо книги спонукають кожного з нас працювати і без упину вдосконалюватися.»
 Тож читайте! Нехай не буде у вас жодного дня без прочитаної бодай однієї сторінки з нової книги!

09/02/2013

ЛІТЕРАТУРНА ПОДОРОЖ



Сьогодні зібрались учні 6-а класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (класний керівник І.В. Шнайдер) в читальному залі бібліотеки, щоб відзначити 185-річчя від дня народження відомого французького письменника, класика науково-фантастичної та пригодницької літератури Жуля Верна.
Саме 8 лютого, в день народження письменника, відбулася літературна подорож «Навкруги світу з книжками Жуля Верна». У бібліотеці оформлено книжкову виставку  «Жуль Верн – фантаст, провісник наукового прогресу». На виставці привертає увагу і спонукає до роздумів цитата М.Салтикова-Щедріна «Юний читач, ознайомившись із книгами Жуля Верна, зрозуміє, що йому дають справжні знання».
З вступним словом до учасників виступила завідуюча дитячої бібліотеки Ірина Лазарчук. Вона ознайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом великого фантаста, мрійника, мандрівника. Наголосила про те, що книги його не старіють, і зараз, на початку XXI ст. ними зачитуються юнаки, діти, дорослі так само, як і сто років тому. 
Цей виступ доповнили учениці цього ж класу Мельникевич Тетяна, Михайлюк Оля та Михайлюк Юля. Вони також художньо оформили газету, присвячену творчості Жуля Верна.
 Свою любов і обізнаність до творів ювіляра учні проявили під час вікторин, кросвордів та конкурсів. А саме, «Найрозумніший за романом Ж.0Верна «П’ятнадцятирічний капітан»», «Упізнайте героя», «Вставте пропущені слова» тощо. Знання обох команд були рівносильні, всі добре справилися із завданнями, показавши, таким чином, своє читацьке захоплення.
Під час літературної подорожі бібліотекарі звернули увагу на  книгу-ювіляра цього року «Діти капітана Гранта», якій виповнюється 145 років.
Отож, завітайте до нашої бібліотеки, читайте книги Жуль Верна. Нехай  запалає у вас вогник любові до знань, світлих мрій, дивовижних фантазій та віра в те, що справедливість обов’язково переможе.

05/02/2013

РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ В БІБЛІОТЕЦІ



3 лютого в Козівській центральній районній бібліотеці відбулося засідання літературно-мистецької вітальні «Берегиня» присвячене поетичній творчості літераторів краю. 
Свято відбулося за участю голови Тернопільського обласного літературного об’єднання при ТОО НСПУ Зіновія Кіпибіди, літератора з Бережан Василя Савчука, поетеси з Тернополя Любові Малецької, керівника літературної студії з м. Чорткова Ярослава Дзісяка та місцевих авторів: Ганни Назарків, Ольги Лихолат, Ольги Попадюк, Надії Пенктної, Петра Худка, Марії Муравської, Василя Купчака, Миколи Круця.