27/02/2018

ЇЇ ВІРШІ, ЯК ПЕРЛА МНОГОЦІННІ, ЯК ДИВНИЙ СКАРБ СЕРЕД ЗЕМНИХ СТОЛІТЬ


Леся Українка – літературний псевдонім Лариси Петрівни Косач (25.02.1871–01.08.1913), великої української поетеси та драматурга.
Уперше ім’я Лесі Українки з’явилось у журналі «Зоря», коли їй було 12 років. Потім у Львові вийшла перша поетична збірка, названа дуже романтично і символічно – «На крилах пісень».
На крилах своєї музи понесла Леся українську поезію у широкий світ. Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. 
Поезія Лесі Українки звучала в ефірі радіо Козівщини "Файна хвиля" у виконанні працівників районної бібліотеки, учасників зразкового театру-студії "Дивосвіт" та літературного гуртка БДЮТ.



22/02/2018

МОВА – ДУХОВНИЙ СКАРБ НАЦІЇ

«Нації гордість, культура, престиж.
Мово моя – ти чарівна зірниця,
Що освітлює шлях в майбуття.
Ми з тобою ідемо в життя»

Мова – духовний скарб нації. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найдорожчий скарб і найцінніший дар нації – МОВА. Це не просто засіб людського спілкування, а те, що живе у наших серцях.
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Так, з нагоди цього свята у Теофіпільській бібліотеці-філії було проведено бесіду «Мова – духовний скарб нації». Участь у якій взяли учні 6 класу. Кругляк Анастасія зачитала перед присутніми  розповідь про значення української мови для кожного з нас.
Під час бесіди у дітей виникло ряд запитань, які разом обговорили. Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. 
Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
  
Галина Барилко,
бібліотекар Теофіпільської сільської бібліотеки-філії

21/02/2018

ВІДРОДИСЯ, МОЯ МОВО, ЩОБ ЗВУЧАЛА В СЕРЦІ ЗНОВУ


Для кожного народу мова – найбільший скарб, віддзеркалення душі народу, його історії. 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.
21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання бенгальської мови. Відтоді в Бангладеші цей день став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато часу. Аж у 1999 році на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було прийнято Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.
З нагоди цього свята у Козівській районній бібліотеці для дітей з учнями 2 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 вихователем продовженого дня Вірою Павленчак проведено поетичну карусель під назвою «Відродися, моя мово, щоб звучала в серці знову». Діти декламували поезію про українську мову, використовуючи літери з поданого слова, складали нові слова, до поданих слів добирали слова протилежні за значенням, а також проводили й інші мовні конкурси.  
У залі, до уваги присутніх було висвітлено книжкову виставку «Ми зачаровані тобою, рідна мово». З  книгами, що викладені на виставці, присутніх ознайомила бібліотекар Ірина Вовк, розповівши їм коротенький зміст кожної.
Весело та з користю провівши час, діти збагатили свої знання з української мови. Щоб краще знати її та розмовляти нею, потрібно збагачувати свій словниковий запас, а для цього потрібно багато читати.




20/02/2018

НЕБЕСНА СОТНЯ В ВИРІЙ ПОЛЕТІЛА

20 лютого у приміщенні Козівської районної бібліотеки відбулася година-спомин, присвячена IV річниці пам’яті Героїв Небесної Сотні «Вшануй хвилиною мовчання, Вкраїно тих, що полягли».

СЛАВА НЕБЕСНІЙ СОТНІ

Небесна сотня – світлі люди!
В нас пам'ять вічно жити буде
Про подвиг Ваш, і Ваші мрії,
Про сподівання і надії.
Бо Ви – Герої України!
17 лютого в приміщенні Кривенської сільської школи відбулась година-вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні, учасників  Революції гідності. Вшанування патріотизму  і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави. 

15/02/2018

НА ВАРТІ НАШИХ ДУШ – НЕБЕСНА СОТНЯ

Шановні користувачі бібліотеки.
До дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні в читальній залі районної бібліотеки з 12 по 26 лютого діє виставка-експозиція «Герої не вмирають».

14/02/2018

РІДНА КРАЇНА – БЕЗПЕЧНА КРАЇНА: ЯК ТРЕБА ПОВОДИТИСЯ НА ДОРОГАХ

Діти-читачі Козівської районної бібліотеки для дітей віком від 7 до 12 років брали  участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку «Рідна країна – безпечна країна: Як треба поводитися на дорогах!».
В конкурсі взяли  участь Вікторія Варчак, Юліанна Глух та Софія Барилко, які відобразили в малюнках своє бачення безпеки дорожнього руху та культури поведінки на вулиці.

Патріотичні флайтери – світловідбиваючі брелки, що яскраво світяться у променях автомобільних фар у темний час доби – передані в подарунок школярам, які брали участь в обласному конкурсі малюнків.


МАЙСТЕР-КЛАС З ВИГОТОВЛЕННЯ ВАЛЕНТИНОК

З нагоди Дня святого Валентина в районній бібліотеці для дітей керівники гуртків Козівського дитячого парку «Лісова пісня» провели майстер-клас з виготовлення святкових валентинок для учнів шкіл, користувачів бібліотеки та учасників БФ «Світ дітей».

13/02/2018

ПОЕЗІЯ – КРАСА ЖИТТЯ ЗЕМНОГО

12 лютого 2018р. відбулося чергове засідання літературно-мистецької вітальні «Берегиня» під назвою «Поезія – краса життя земного», на якому зібралися поети Козівщини.

10/02/2018

ТАЄМНИЧИЙ СВІТ ЖУЛЯ ВЕРНА

Жуль Верн французький письменник, один з найпопулярніших у світі, згідно з дослідженнями ЮНЕСКО, автор класичних пригодницьких романів, основоположник жанру наукової фантастики. Твори Жуля Верна за кількістю перекладів займають друге місце серед усіх письменників світу. Багато читачів зросли на його історіях про дітей капітана Гранта, загадкового капітана Немо, подорожі Філеаса Фоґґа навколо світу за 80 днів. Але незважаючи на те, що творчість письменника частіше відносять до дитячої літератури, придбати книги Жуля Верна варто незалежно від віку і статі. Описані автором пригоди будуть цікаві усім.

8 лютого, до відзначення 190-річчя від дня народження відомого французького письменника, у відділі обслуговування 5-11 класів Козівської районної бібліотеки для дітей викладено книжкову виставку під назвою «Таємничий світ Жуля Верна».

08/02/2018

ЗУСТРІЧ З ПОЕТАМИ КОЗІВЩИНИ!

Запрошуємо всіх на
зустріч з поетами Козівщини
в рамках засідання літературно-
мистецької вітальні «Берегиня»
«Душа моя в поезії і прозі»

Захід відбудеться 12 лютого 2018р.
початок о 1300 год.
в приміщенні читального залу Козівської центральної районної бібліотеки

03/02/2018

Т. БОРДУЛЯК. МАЙСТЕР ОПОВІДАНЬ ЧУТТЯМ ОГРІТИХ

До відзначення 155-річчя від дня Тимотея Бордуляка (1863-1936), українського письменника, священика, просвітянського та громадського діяча учасники гуртка «Юні кореспонденти» Козівського БДЮТ виступили на громадському радіо Козови «Файна хвиля» з літературно-краєзнавчими читаннями з циклу «Література рідного краю».

Працівниками районної бібліотеки оформлена книжкова виставка «Майстер оповідань чуттям огрітих».