24/03/2017

ЛІТЕРАТУРНИЙ КАЛЕНДАР

На абонементі районної бібліотеки оформлено календар до ювілейних дат.

ШЛЯХ ДО СВІТЛА ДУШІ

Напередодні Міжнародного дня театру у відділі абонементу створена книжкова виставка «Шлях до світла душі».

Міжнародний день театру встановлений у 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру і святкується 27 березня. Це не просто професійне свято майстрів сцени – це свято мільйонів глядачів.

21/03/2017

МИ ЧУЄМО ТЕБЕ КОБЗАРЮ КРІЗЬ СТОЛІТТЯ…

19 березня в Ішківському сільському клубі відбулося  святкування 203-річчя з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

ВЕСНА У НАШИХ СЕРЦЯХ

У дні весняного пробудження й оновлення вшановують жінку. Адже жінка – як весна: сонячна, світла, життєрадісна, яскрава, справжня.  Все гарне на землі від жінки, від її любові… Ми бачимо жінку натхненною, ніжною і красивою, але поряд із красою ми захоплюємося її талантом, її здібностями. Ми схиляємо голови перед жінкою, яка вміє кохати, прощати, терпіти. Неможливо навіть уявити собі життя без жінки: чарівної, лагідної, щирої на любов, берегині родинного вогнища, мудрої наставниці, просвітниці душевного спокою, доброти та злагоди.
Напередодні чарівного свята весни і жіночності щирий веселий сміх лунав у читальному залі Козівської центральної районної бібліотеки.

ПОЕЗІЯ – ЦЕ ЗАВЖДИ НЕПОВТОРНІСТЬ

З нагоди Всесвітнього дня поезії в районній бібліотеці функціонує розгорнута книжкова виставка «Поезія – це завжди неповторність».

Представлена література знайомить відвідувачів книгозбірні з ліричними сонетами В. Шекспіра та Ф. Петрарки, віршами А. Ахматової, В. Симоненка, В. Стуса, Л. Костенко, а також збірками поетів-земляків.

18/03/2017

ХАЙ СЛАВЕН БУДЕ У ВІКАХ ЙОГО БЕЗСМЕРТНИЙ ГЕНІЙ

В березні по всій Україні проходять Шевченківські дні, так і наше село не залишилось осторонь цієї дати. В приміщенні Кривенської сільської школи пройшов літературно- тематичний вечір «Хай славен буде у віках його безсмертний геній».

16/03/2017

ТАРАС ШЕВЧЕНКО ЖИВЕ І ПРОМОВЛЯЄ…

 «Бийте, рвіть кайдани,
Доки дух не вмер!»
11 березня у Малоплавучанському сільському клубі відбувся урочистий вечір, присвячений генію українського народу, великому патріоту України, її пророку.

15/03/2017

БЕЗКОШТОВНО! КУРСИ ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ В БІБЛІОТЕЦІ!


Є В ШЕВЧЕНКА НАРОДЖЕННЯ ДАТА, ДАТИ СМЕРТІ В ШЕВЧЕНКА НЕМА

Золотими літерами вписано ім’я славетного Кобзаря, великого сина українського народу, поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка в історію вітчизняної та світової літератури. Воно за правом посідає гідне місце серед імен великих геніїв людства, творчість яких стала цілющим джерелом розвитку національних культур, загальнолюдської цивілізації.
12 березня 2017 року в Теофіпільській бібліотеці-філії відбувся творчий конкурс, присвячений дню народження Тараса Шевченка. У конкурсі взяли участь учні 5-6 класу нашої школи.

11/03/2017

ВІЧНО ЖИВИЙ ШЕВЧЕНКО

В районній бібліотеці відзначили 203-річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
В рамках заходів проведено: літературну вікторину «Що ти знаєш про Шевченка», конкурс на краще читання творів поета серед різних категорій читачів.

ЖИТТЯ У СВІТЛІ КОБЗАРЕВОЇ ЗОРІ

Перші березневі дні на нашій землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.  Щороку в  Козівській районній бібліотеці для дітей відзначають  день народження Кобзаря. І цього року заздалегідь в читальному залі бібліотеки оформлено книжкову  виставку «Кобзарева струна не вмирає».

10/03/2017

ВИШИВАНА КАРТА ЗАВІТАЛА НА КОЗІВЩИНУ

Казначейство Козівського району з радістю та гордістю долучились до всеукраїнської акції «Вишивана моя Україна», щоб залишити частинку тепла та любові на спільній казначейській карті-вишиванці.
3 березня 2017 року працівники УДКСУ у Козівському районі прийняли естафету акції від колег з Бережанщини разом із підростаючим поколінням, своїми дітьми, та представниками обласного управління відвідали меморіальний комплекс «Небесної сотні».

04/03/2017

ТВОРЕЦЬ НОВОЇ БАЙКИ

Леонід Іванович Глібов народився 5 березня 1827 р. у селі Веселий Поділ на Полтавщині в родині управителя поміщицьким маєтком. Дитинство його минало в селі Горби Кременчуцького повіту, куди переїхав батько разом зі своїм паном. Проживаючи неподалік від панського маєтку, малий Леонід бігав туди гратися й іноді ставав свідком жорстоких розправ пана над кріпаками, часто заступався за них — і на все життя зненавидів насилля й деспотизм. Початкову освіту Леонід здобув удома: на сьомому році читати навчила мати, писати — пан Родзянко, місцевий священик — арифметики, латинської і грецької мов і, звичайно ж, Закону Божого. У 1840 р. Леоніда відвезли до Полтавської гімназії.
Відірваний від родини, він сумував за батьками, рідною домівкою. Туга виливалася в поезії. Так народився перший твір — вірш «Сон». У 1847р. у Полтаві вийшла перша збірка поетичних творів під назвою «Стихотворения Леонида Глебова». Радість гімназиста-шестикласника була короткою: розлючений інспектор гімназії не зміг пробачити хлопцеві, що той посмів друкуватися без його дозволу. Невдовзі Леонід захворів і повернувся до батьків. Гімназія залишилася незакінченою.

3 березня, відзначаючи 190-річчя від дня народження видатного українського байкаря Л. Глібова, у відділі обслуговування Козівської районної бібліотеки для дітей, презентовано книжкову виставку «Творець нової байки», де викладено книги про байкаря, а також книги з його творами.