21/12/2021

21 грудня – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КРОСВОРДУ


День кросвордів 21 грудня знаменує народження складної гри в слова, якою насолоджуються мільйони людей у всьому світі.

Батьком головоломки вважається Артур Уїнн. Саме його кросворд вперше у 1913 р. було опубліковано в газеті “Fun”, що є недільним випуском  New York Times. Він вирішив створити гру, яка була б цікавою всім верствам населення, людям будь-якого віку. Ним було використано зовсім новий підхід – складати слова в смужки (клітинки), які перетинаються між собою.

З цієї нагоди у відділі Бібліотечної справи відбувся захід бібліокросворд «В світі кросвордів». Для юних учасників заходу було проведено інформаційну хвилинку «Хто і коли вигадав кросворд», огляд періодичних видань та захоплююче занурення у світ кросвордів, де діти  кмітливо розгадували кросворди.

ПЕТРО МОГИЛА В ДУХОВНІЙ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

21 грудня – 425 років від дня народження Петра Могили, українського політичного, церковного і освітнього діяча, архімандрита Києво-Печерського монастиря, Митрополита Київського, Галицького і всієї Русі, екзарх Константинопольського патріарха, канонізований Церквою.

14/12/2021

ВІЧ-НА-ВІЧ З ЧОРНОБИЛЕМ


14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.

Цьогоріч відзначаються 35-ті роковини від дня катастрофи планетарного масштабу. Від 26 квітня 1986 року – дня, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС, змінив ставлення до використання мирного атома, змінив долі тисяч людей.

Представляємо до уваги користувачів книгу-альбом Ігоря Костіна «Чорнобиль: Сповідь репортера».

Книга розповідає про всі етапи ліквідації аварії, про людей, які самовіддано працювали в зонах великих доз радіації, де солдати практично вручну прибирали радіоактивне паливо, попереджаючи його поширення, і ціною власного життя ратували великі й малі народи. Фотоматеріали, представлені у книзі, унікальні, вони не мають аналогів у світі.

Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.

10/12/2021

ПРАВА ДИТИНИ – ПРАВА ЛЮДИНИ



В рамках Всеукраїнського тижня права працівники відділу Бібліотечної справи КЗ «ЦКД» Козівської селищної ради, відділу Козівського бюро правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, психолог Козівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 провели інтерактивне заняття «Права дитини – права людини» з учнями 9-А класу.

Актуальним для школярів була тема булінгу, його різновиди, попередження та адміністративна відповідальність за його вчинення.

Присутні ознайомилися із правами, обов’язками та відповідальністю за недотримання їх, переглянули відео ролики «Твоє право. Відповідальність за булінг», «Ти і поліція», ознайомилися із літературою, представленою на тематичній книжковій виставці «Права свої знай, обов’язки не забувай».

09/12/2021

ПРАВА ЛЮДИНИ: ЗНАТИ, РОЗУМІТИ, ЗАХИЩАТИ


10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини. Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

В рамках Всеукраїнського тижня права, який проходить з 9 по 13 грудня, у відділі Бібліотечної справи КЗ «ЦКД» Козівської селищної відбулася година права «Права людини: знати, розуміти, захищати».

08/12/2021

7 грудня – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ



Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже хустка це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм, свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

І хоч це свято ще дуже молоде, проте завдяки діаспорі, воно одразу ж набуло статусу всесвітнього. День хустки відзначили громади декількох країн, зокрема Іспанії, Канади та США. Хустина має усі шанси перейти від статусу «елемент народного костюму» до «маст-хев» сучасного гардеробу.

Працівники відділу Бібліотечної справи КЗ «ЦКД» Козівської селищної ради вже традиційно відзначили день української хустки.

Доповнить та більше розкаже про українські звичаї і традиції святкування книжкова виставка-інсталяція, представлена у фойє бібліотеки.

06/12/2021

СТИХІЯ ПОЧУТТІВ ЛІРИКИ МИКОЛИ ВОРОНОГО


6 грудня – 150 років від дня народження Миколи Вороного (1871 – 1938), українського письменника, перекладача, театрального режисера, актора, громадсько-політичного діяча, театрознавця

Про життя і творчість Миколи Вороного варто дізнатися кожному, хто вивчає українську літературу і хоче добре знати її історію. Адже Вороний — непересічна персона. Він —надзвичайно різностороння людина. Водночас театрознавець і актор, літературознавець і поет, перекладач і редактор. Та, перш за все, Микола Вороний — щирий патріот своєї України. Пропонуємо вам заглибитися в його біографію, переглянувши книжкову виставку «Стихія почуттів лірики Миколи Вороного», яка діє у відділі Бібліотечної справи КЗ «Центру культури і дозвілля» Козівської селищної ради.

03/12/2021

ГЕРОЇВ СТЕЖИНА – ВІД БАТЬКА ДО СИНА



Щорічно 6 грудня українці відзначають День Збройних сил України, який був затверджений постановою Верховної Ради України в 1993 році.

6 грудня День Збройних сил України святкують не випадково. Свято було засновано з нагоди ухвалення в цей день у 1991 році закону "Про Збройні сили України".

Це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави, та свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни.

У відділі Бібліотечної справи КЗ «ЦКД» Козівської селищної ради до уваги відвідувачів представлено виставку книг «Героїв стежина – від батька до сина», які висвітлюють дану тематику.

Отже, будьмо патріотами своєї країни, шукаймо задоволення не в тім, щоб бути українцем, а в тім, щоб було чесно носити ім’я Українця! І промовляючи патріотичні слова «Слава Україні! Героям Слава!» ми віримо, що ми рухаємося вірним шляхом.

25/11/2021

НЕЗГАСИМА РАНА УКРАЇНИ

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. Саме його нині називають геноцидом українського народу. Далеке від нинішнього часу віяння смертей мільйонів доноситься до нас теперішніх і примушує болісно стрепенутися не одну людську душу.

Виступ завідувачки відділу Бібліотечної справи КЗ «Центру культури і дозвілля» Козівської селищної ради Діани Дячишин ознайомив присутніх на Дні інформації «Незгасима рана України» із страшним злочином над нашим народом. Вона розповіла, що у ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними, у цей період від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.

21/11/2021

ВІЛЬНІ ТВОРИТИ МАЙБУТНЄ


21 листопада 2021 року в Україні відзначають День Гідності та Свободи.

Цього дня з інтервалом у дев’ять років розпочалися два наймасовіші протести в сучасній Україні: у 2004 році – Помаранчева революція, у 2013-му – Революція Гідності.

Революція Гідності – наймасштабніша подія в новітній історії України, унікальна сторінка недавнього минулого, яка дала українцям можливість самим вирішувати, якою буде Україна завтра і куди вона прямує. Гасло «Вільні творити майбутнє» вдало висловлює ідею спрямованості в майбутнє.

День Гідності та Свободи є не лише черговою пам’ятною датою в календарі, цей день символізує відданість України ідеалам і принципам побудови демократичної держави та ідеям свободи. Події, до яких приурочено День Гідності та Свободи, є одними з ключових моментів українського державотворення, знаковими точками консолідації народу та уособленням глибинних трансформацій суспільної свідомості.

Запрошуємо на перегляд книжкової виставки «Вільні творять майбутнє», де представлені документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані. Виставка діє у відділі Бібліотечної справи КЗ «ЦКД» Козівської селищної ради.

09/11/2021

УКРАЇНСЬКУ МОВУ ЗНАЙ – ГАРНО Й ЧЕМНО РОЗМОВЛЯЙ


Цьогоріч до Дня української писемності та мови у відділі Бібліотечної справи КЗ "ЦКД"  Козівської селищної ради проведено конкурс з написання твору "Українську мову знай – гарно й чемно розмовляй", в якому взяли участь учні шкіл Козівської громади.

Перед написанням твору бібліограф Галина Варчак коротко ознайомила учасників з історією виникнення Дня української писемності та мови.

Діти із задоволенням зачитали свої творчі роботи, кожна з яких була цікавою і змістовною.

Підведенням підсумків було нагородження Грамотою та пам’ятними призами кожного учасника конкурсу.

УКРАЇНСЬКА МОВА. ЯКА ВОНА?



Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.

9 листопада в День української писемності та мови в читальній залі відділу Бібліотечної справи КЗ «ЦКД» Козівської селищної ради учні 2-А класу разом з класним керівником Н.М. Марків провели інтерактивне заняття.

Діти декламували вірші про мову, переглянули відео ролик «Легенда про мову», взяли участь у мовній грі. На завершення заходу було запропоновано веселу і забавну руханку.

Любіть та вивчайте українську мову, спілкуйтеся нею, бо ж підтримуючи наш скарб, ми об’єднуємось і зміцнюємо Україну.

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА АМАТОРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА!


Споконвіку пісня і танець, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали надію народу на краще майбутнє.

Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож, збереження культурного спадку і шанування своїх видатних земляків може стати для нас не тільки приводом для пишання, але й запорукою подальшого культурного розвитку та творчої наснаги.

13/10/2021

МУЖНІСТЬ І ВІДВАГА КРІЗЬ ВІКИ



14 жовтня українці святкують одразу чотири свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День створення УПА, День захисників і захисниць України.

До цих свят приурочена розгорнута книжкова виставка-інсталяція «Мужність і відвага крізь віки», яка діє у відділі Бібліотечної справи КЗ «Центр культури та дозвілля» Козівської селищної ради. Серед експонованих документів читач зможе знайти історію українського козацтва, історію  УПА, історію подвигів сучасних захисників України, а також традиції свята Покрови Пресвятої Богородиці.

08/10/2021

ІВАННА БЛАЖКЕВИЧ – СЕРЦЕ ДІТЯМ, ЖИТТЯ УКРАЇНІ


9 жовтня 1886 року у селі Денисів Козівського району народилася українська дитяча письменниця, громадська діячка Іванна Блажкевич.  

З нагоди 135-річчя з дня народження письменниці працівники відділу Бібліотечної справи КЗ «Центр культури і дозвілля» Козівської селищної ради організували краєзнавчий урок для учнів 2-Б класу Козівського ЗЗСО І-ІІІ ст №1 (класний керівник Марків Н.М.).

Діти мали змогу дізнатися про життя і творчість поетеси, продекламувати вірші, ознайомитися із творчим доробком землячки, переглянувши книжкову виставку «Іванна Блажкевич – серце дітям, життя Україні».

28/09/2021


Ми – діти вічної зими

І всі ми – сестри і брати,

Діти Колими, діти Воркути.

Діти спільної біди.

           Леся Коковська-Романчук

В рамках підготовки до святкування Дня захисника України та 79-річниці створення УПА в приміщенні читального залу бібліотеки Центру культури та дозвілля Козівської селищної ради відбулася презентація книги «Репресоване дитинство».

20/08/2021

З ЛЮБОВ’Ю ДО УКРАЇНИ!

МОЯ УКРАЇНА: ПОДОРОЖ В ІСТОРІЮ



До святкування ювілейного 30-річчя незалежності України у центральній бібліотеці для дітей Козівської селищної ради, викладено книжкову виставку інсталяцію під назвою «І є держава Україна, і є її невтрачений народ», біля якої проведено урок державності: «Моя Україна: подорож в історію». 

А також до Дня Державного Прапора України представлено викладку книг «Про жовту ниву і блакить небесну, державний прапор гордо розповість» зроблену книгами кольорів нашого стягу.

Всіх охочих запрошуємо до перегляду діючих виставок.

ЩО ДЛЯ МЕНЕ УКРАЇНА?



Софія Боднар, користувачка Вікторівецької сільської бібліотеки взяла участь у Всеукраїнському конкурсі малюнків та фотографій «Що для мене Україна?» приуроченому до 30-ї річниці незалежності України у Номінації «Малюнок».

Назва конкурсної роботи: «Моя люба Україна».

Адже, як розповідає сама Софійка, що Україна – це наша земля, це рідний край з багатовіковою історією і мудрими талановитими людьми. Це наші чарівні простори, спів пташок, блакить неба і сміх дітей!

ДЯКУЄМО ЗА КНИГИ!


Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані книги, бо впевнені – вони обов'язково знайдуть свого читача і стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки, допоможуть у забезпеченні навчально-виховного процесу та просто принесуть задоволення від прочитаного.

Приємним сюрпризом для нашої бібліотеки стали книги, подаровані компанією «Елекс» м. Львів, зокрема уродженкою нашого містечка Оксаною Іванченко.

Така увага до бібліотеки радує, надихає і читачів, і працівників книгозбірні. Адже нові книги – це завжди свято.

Тож радо чекаємо вас, любі читачі, у бібліотеці, щоб познайомитися з новими виданнями та обрати ті, які стануть вам до вподоби.

13/08/2021

КНИГА НАДИХАЄ


Творча зустріч з письменницею Валентиною Семеняк відбулася на одному диханні. Дякуємо кожному, хто був разом з нами!

Сказати про ці чудові видання та їх автора, пані Валентину, хочеться словами нашої землячки, авторки збірки поезій Олени Меленчук: «Стежки, якими йдуть життям люди, мережать історію. Від цього вона багатовекторна і нагадує плетиво, де нитки то переплітаються, то розходяться, щоб ще колись, можливо, перетнутись знову. Написане теж нагадує мереживо – кольорове, а не одноколірне, бо таким є життя…».

Тож Вам, Валентино Миколаївно, дякуємо за зустріч й зичимо надалі малювати фарбами сонця на мольберті життя свої теплі творчі полотна і дарувати їх нам!

05/08/2021

БІБЛІОІМПРЕЗА ТАЛАНОВИТИХ ЧИТАЧІВ

 

Читачі бібліотек Козівської громади впродовж тривалого часу беруть участь у безлічі різноманітних конкурсах, організованих Національною бібліотекою для дітей. Тут проявляли свої таланти юні поети та письменники, найкращі читаючі діти, юні художники та митці. В цьому році стартував Всеукраїнський конкурс екомалюнка «Книги і діти, екологія і світ» приурочений до Всесвітнього дня охорони довкілля та Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Незалежна і єдина – моя Україна» приуроченому 30-ій річниці від дня проголошення Незалежності України, які організовані Національною бібліотекою України для дітей.

Учасники конкурсів, а також і переможці зустрілися у стінах читальної зали центральної публічної бібліотеки Козівської селищної ради на церемонії нагородження.  Маленькою винагородою для дітей стали невеличкі подарунки і грамоти. Особливою подякою були нагороджені керівники гуртків та наставники.

Тож, дорогі діти, зголошуйтеся до участі у конкурсах, які і надалі будуть проводитися у бібліотеках. Нехай щоразу поповнюється наше сузіря новими талантами і збагачується та розширюється наша талановита бібліотечна родина.

30/07/2021

ІГРОДЕНЬ У БІБЛІОТЕЦІ


Сьогодні теплого літнього дня користувачі бібліотеки провели гарно і весело час, граючи в настільні ігри та рухливі ігри на вулиці.

Адже, у стінах нашої бібліотеки можна поєднати відпочинок з книгою, з іграми, творчими заняттями та пізнавальними мандрівками.

Як не дивно, але сучасні діти все більшої популярності надають живим іграм. Кожна гра має свій незрівняний ні з чим темперамент, вони захоплюють і не відпускають, в них завжди весело грати.

Учасники ігрового дня в бібліотеці, отримавши багато позитивних вражень та хороший настрій, полишили бібліотеку з бажанням зустрітися ще не раз, адже ігри – це відмінний варіант цікаво і весело провести час.

07/07/2021

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ В ТВОРЧОСТІ В. ЧЕМЕРИСА


8 липня виповнюється 85 років від дня народження видатного українського письменника Валентина Чемериса. Центральна публічна бібліотека для дорослих відкрила книжково-ілюстративну виставку «Історія України в творчості В. Чемериса».

Валентин Лукич-Чемерис – відомий український письменник, громадський діяч, журналіст. Видається з 1962 року, в тому числі й іноземними мовами. За роки його творчості вийшли історичні твори, фантастика, гумор, романи-есе.

За романи з історії України «Фортеця на Борисфені» та «Ордер на Любов» автору присуджена Міжнародна премія Українського козацтва «Лицарське перо – 2008». У 2009 році присуджена літературна премія імені Івана Мазепи за історичний роман про гетьмана Дорошенка «Без права повернення».

Запрошуємо до перегляду виставки, яка діятиме у відділі абонементу бібліотеки до 24 липня.

25/06/2021

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ – ОСНОВНИЙ ЗАКОН СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ


Пропонуємо увазі користувачів книжкову виставку «Конституція України: від гетьмана до Президента України», яка присвячена 30-річниці Дня Конституції України.

Виставка дає можливість простежити шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, розповідає про конституційний процес та конституційне право в незалежній Україні.

Серед літератури, яка експонується на виставці, привернуть увагу такі книги: Т. Рендюк «Пилип Орлик: московські та румунські шляхи», «Історія України в особах: Козаччина», А. Слюсаренко «Історія української Конституції», «Конституція України», «Основи конституційного права України».

Тож запрошуємо всіх бажаючих до читальної зали бібліотеки для ознайомлення з представленими на книжковій виставці документами.

КОНСТИТУЦІЯ – ЦЕ ШЛЯХ ДО УТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ


В кожній країні є правила за якими живуть всі її мешканці. Ці правила називаються «законами». Законів багато, та серед них є найголовніший, що зветься словом «Конституція». Якщо цього головного закону не дотримуватися, то в країні не буде порядку.

28 червня ми святкуємо державне свято – День Конституції України.

З нагоди свята Козівська центральна бібліотека для дітей підготувала для читачів  у читальній залі книжкову виставку «Конституція – це шлях до утворення української держави».

17/06/2021

ОСИП ДЯКІВ-«ГОРНОВИЙ» – ІДЕОЛОГ НАЦІОНАЛІЗМУ (100 років від дня народження)


В рамках циклу заходів патріотичного спрямування «Їх дух незламний і безсмертний подвиг» в центральній публічній бібліотеці відбудеться година пам’яті «Осип Дяків-«Горновий» – ідеолог націоналізму» (до 100-річчя від дня народження Осипа Горнового).

Захід відбудеться 22 червня о 12 год. в приміщенні центральної публічної бібліотеки.

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ІЗ МАЙСТРОМ СЛОВА – МИРОСЛАВОМ ДОЧИНЦЕМ


Мирослав Іванович Дочинець. Якщо досі хтось був не знайомий з творчістю цього сучасного письменника, то мав змогу виправляти цю помилку, прийшовши на зустріч у Козівську центральну публічну бібліотеку.

Мирослав Дочинець талановитий і плідний письменник, журналіст, публіцист, видавець, філософ, автор книг, більшість з яких стали українськими бестселерами.

12/06/2021

СВІТ ХУДОЖНЬОГО СЛОВА ВАСИЛЯ ШКЛЯРА



Книжкова виставка «Світ художнього слова Василя Шкляра» розгорнута у відділі абонементу Козівської центральної публічної бібліотеки, приурочена 70-річчю від дня народження українського письменника, одного з найпопулярніших авторів не тільки в Україні, а й за кордоном.

Василь Шкляр – володар багатьох літературних нагород, найпрестижнішою з яких є народна Шевченківська премія за роман «Чорний ворон. Залишенець», кошти на яку зібрали звичайні громадяни, після того як письменник відмовився від присудженої йому національної премії імені Т. Шевченка.

Всіх шанувальників творчості письменника запрошуємо ознайомитись з матеріалами виставки, яка діятиме до 20 червня.

02/06/2021

5 червня – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА


«Грандіозні речі робляться грандіозними засобами.
Одна природа робить велике даром»
                                                                    Герцен А. І.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища щороку 5 червня звертає увагу людей на проблеми екології, проводиться під егідою Організації Об’єднаних Націй. Головна мета свята – стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі.

Хто сказав, що бібліотека – це рудимент минулого, що тут нудно і не цікаво? Ці міфи у друзки розбивають працівники Козівської центральної бібліотеки для дітей. Саме у бібліотеці організовано і проведено квест «У пошуках скарбів», приурочений  Міжнародному Дню захисту дітей, який відзначається 1 червня.

1 червня – Свято маленьких громадян – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

 

Конвенція ООН про права дитини була одноголосно прийнята Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року – через 30 років після ухвалення Декларації прав дитини і через 10 років після оголошення Міжнародного Року Дитини. У ній викладено, які саме дії і що саме повинні здійснювати держави, їх уряди, неурядові організації, засоби масової інформації і приватні особи для забезпечення дотримання прав дітей.

Щороку, 1 червня, в Україні відзначається свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей.

21/05/2021

ЇХ ДУХ НЕЗЛАМНИЙ І БЕЗСМЕРТНИЙ ПОДВИГ (23 травня – День Героїв)


Це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. Передусім це свято лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. День Героїв відзначають понад сімдесят років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття:

ЛІТЕРАТУРНА ВІКТОРИНА "ЛЕСЯ УКРАЇНКА"

 

19/05/2021

УКРАЇНСЬКІ ВИШИВАНКИ – НАЧЕ РАЙДУГИ СВІТАНКИ

20 травня в Україні святкують ювілейний, уже 15-й, День вишиванки.

Вишиванка з давніх давен є основним елементом українського національного одягу. Вишиті візерунками сорочки – відображення цінностей, традицій, культури та історії України та українського народу.

18/05/2021

В ПАМ’ЯТІ НАРОДУ



До Дня пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму, в центральній публічній бібліотеці підготовлено інформаційну довідку, в якій використано матеріали Українського інституту національної пам’яті.

ЛІТЕРАТУРНА КАРТА ЄВРОПИ



Усіх любителів мандрувати літературними стежками запрошуємо ознайомитись з виставкою-подорожжю «Літературна карта Європи».

До вашої уваги книги як класичної так і сучасної літератури європейських письменників. Пропонуємо знайомство з творами із серій «Карта світу», «Бібліотека Нобелівських лауреатів», «Бібліотека світової літератури», які заснувало видавництво «Фоліо».

14/05/2021

ДЕНЬ ЄВРОПИ В БІБЛІОТЕЦІ

 

З нагоди відзначення Дня Європи в Україні центральна публічна бібліотека працює в рамках проєкту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» і діє Пункт Європейської інформації.

Для користувачів бібліотеки буде корисною інформація про Європейський Союз, європейську освіти, євромандри, медіаресурси, закон і право, літературу та ін.

Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа можна знайти у фондах бібліотек.

В програмі Днів Європи в Україні відбудеться:

  • ·        година цікавих повідомлень «Пізнаємо Європу»,
  • ·        книжкова виставка «Літературна карта Європи»
  • ·        книжкова презентація «Куточок національних страв Європи»
  • ·        віртуальна мандрівка країнами Європи.

ДЕНЬ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА В БІБЛІОТЕЦІ

 

14 травня відзначається 150-річчя від дня народження Василя Стефаника (14.05.1971-07.12.1936), українського письменника, громадського діяча, політика.

Василь Стефаник самобутній письменник-новатор та співець селянської долі, однин із найвизначніших українських новелістів. Творчий шлях митця припав на непрості роки: кінець XIX-початок XX століття. Тож Стефаник не стояв осторонь громадсько-політичного руху: виступав на селянських мітингах, боровся за права та свободи селян. Паралельно, Василь активно займався літературною творчістю, мав публіцистичні виступи в пресі. Любов до українських звичаїв та традицій з’явилася у Василя ще в ранні роки. Мешкаючи на прадавніх землях Покуття, юнак змалку чув рідну мову, казки, легенди та перекази. Тоді ж Стефаник допитливо знайомився із селянським побутом, який згодом знайде відображення в його творчості.

Тому літературний хронограф «Василь Стефаник – син покутського краю» проведений в Козівській центральній публічній бібліотеці познайомив слухачів заходу з основами формувався характеру видатного діяча, з якої родини він походив та яких поглядів дотримувався. Присутнім на масовому заході пропонувалося відповісти на запитання експрес-вікторини про життя та творчість письменника, щоб перевірити свої знання.

Небагату залишив Стефаник письменницьку спадщину – числом, та зате вона пребагата своєю ціною, своєю вагою, своєю невмирущістю. Так про селян ще ніхто не писав. Із творчість письменника та творами про нього ознайомила користувачів книжкова виставка «Славетний новеліст» та рекомендаційний список літератури «Василь Стефаник – маестро української прози».

07/05/2021

ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА: УКРАЇНСЬКИЙ ВИМІР

8 та 9 травня відзначаються Дні пам’яті та примирення присвячені пам’яті жертв Другої світової війни в Європі, проголошені Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН.

З 2015 року, відповідно до Указу Президента України відзначається День пам’яті та примирення. Вшанування загиблих розпочинається 8 травня разом з Європою та світом і продовжується традиційно 9 травня.

Козівська центральна публічна бібліотека організувала книжкову виставку «Друга світова війна: український вимір».

Документи, представлені на експозиції висвітлюють причини виникнення Другої світової війни, відтворюють широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції нацистської Німеччини.

Пам’ять про трагічні події, про мільйони загиблих людей навіки збережеться в серцях багатьох українських поколінь.

29/04/2021

ПАСХАЛЬНА РАПСОДІЯ В БІБЛІОТЕЦІ


Хай мир у серці Вашому панує!

Хай ангел Божий щастя Вам дарує!

З ВЕЛИКОДНЕМ!

Колектив Центральної публічної бібліотеки Козівської селищної ради

26/04/2021

ЧОРНОБИЛЬ – КРИК І БІЛЬ УКРАЇНИ


З нагоди 35-річниці з дня Чорнобильської трагедії в центральній публічній бібліотеці відбулася зустріч з учасниками-ліквідаторами цієї страшної катастрофи «Чорнобиль – крик і біль України», щоб згадати найстрашнішу катастрофу ХХ-го століття – аварію на Чорнобильській АЕС та висловити свою безмірну вдячність героям нашої Батьківщини, які ціною свого життя захистили світ від небувалої біди.

23/04/2021

23 КВІТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ АСТРОНОМІЇ

 

Завдяки зусиллям Тихоокеанського астрономічного товариства, Міжнародного союзу планетаріїв і Астрономічної ліги з 1973 року людство відзначає Міжнародний день астрономії. «Саме астрономія виявляє нам, наскільки нікчемна людина тілом, і наскільки вона велика духом», — Анрі Пуанкаре.

23 КВІТНЯ – ДЕНЬ КНИГИ ТА АВТОРСЬКОГО ПРАВА



Своїм святом День книги по праву вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі й усі, хто причетний до книжкової справи. Його відзначають у 190 країнах світу. Вперше відсвяткували в 1996 р. в Каталонії (Іспанія), де уже понад 80 років існує традиція дарувати в день святого Георгія троянди і книжки тим, кого любиш. Троянди символізують кров, пролиту Георгієм у битві з драконом, а книги нагадують про дату 23 квітня. Адже саме цього дня померли Сервантес, Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський, народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник. Тож цілком природно, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення в читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє соціальному і культурному розвитку, і заснувала Всесвітній день книги й авторського права. На батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом – безперервним читанням «Дон Кіхота». Читці змінюють один одного протягом 48 годин.

22/04/2021

ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ

 

22 квітня – Міжнародний день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природніх ресурсів, якими наділила нас природа.

Тож, давайте і ми будемо бережно відноситись до нашої планети, та всього, що нас оточує. А наших читачів запрошуємо ознайомитись з книжковою виставкою «Земля – наш спільний дім», на якій представлена література, що розкриває важливі екологічні проблеми людства.

22 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МАТЕРІ-ЗЕМЛІ


З 1990 року – 22 квітня резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, проголошено Всесвітнім Днем Землі.
Щорічно День Землі відзначається в 147 країнах. У резолюції наголошується, що термін «Мати-Земля» загальноприйнятий у багатьох країнах, що він відображає залежність між планетою, її екосистемами і людиною. Також день Землі відзначають у день весняного рівнодення, щоб відзначити момент, коли починається весна.

26/03/2021

ТЕАТР – ШЛЯХ ДО СВІТЛА ДУШІ (27 березня – Міжнародний день театру)


Шекспір сказав:

«Світ – театр і ми всі в ньому актори».

А Сковорода ще доповнив:

«І кожен грає ту роль, на яку його поставили».

Театр – це фабрика емоцій. З цієї фразою важко сперечатися. Адже кожен, хто хоча б раз був на виставі, байдужим до цього виду мистецтва не залишиться. Когось дійство на сцені вражає до глибини душі, а гра акторів змушує плакати чи сміятися, когось дивуватися, аплодувати, вимовляти такі любі вуху кожного актора слова: «браво», «на біс». Головне, що байдужим рідко хто залишається.

Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня з 1962 року. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (MIT) при ЮНЕСКО.

Відзначаючи цю знаменну дату в Козівській центральній публічній бібліотеці створено книжкову виставку: «Театр – шлях до світла душі» на якій представлені книги з історії театру, видатних людей та театральних діячів.

22/03/2021

БЕЗЦІННИЙ ДАР – ВОДА (22 березня – Всесвітній день води)



Вода – це прозора, безбарвна рідина, яка широко використовується у народному господарстві, одна з найважливіших компонентів біосфери, основа життя на Землі та є одним з найголовніших видів природних ресурсів. Серед природних ресурсів вода займає особливе місце. На протязі довгої геологічної історії вона створила на нашій планеті сприятливе середовище для виникнення всього живого, у тому числі й людини. Водна оболонка земної кулі – океани, моря, ріки, озера – називається гідросферою.

Водні ресурси охоплюють всі води нашої планети, що перебувають у вільному, хімічно незв'язаному стані. Вони у широкому розумінні складаються з вод Світового океану та поверхневих і підземних вод суходолу, а також вод, зосереджених у льодовиках, заболочених і перезволожених ґрунтах, атмосфері. У вузькому розумінні до поняття водні ресурси належать поверхневі та підземні води певної території й акваторії, придатні для використання у сільськогосподарському і промисловому виробництві та для задоволення комунально-побутових потреб населення.

Водні ресурси являють собою стратегічний, життєво важливий природний ресурс, що має особливе значення. Вони є національним багатством кожної країни, однією з природних основ її економічного розвитку. Вони забезпечують усі сфери життя і господарської діяльності людини, визначають можливості розвитку промисловості й сільського господарства, розміщення населених пунктів, організації відпочинку й оздоровлення людей.

Більше інформації про водні ресурси можна дізнатися із книг які представлені на книжковій виставці у Козівській центральній бібліотеці для дітей.